Kalendár :


Anketa

30.06.2018 - 30.06.2018 Škola práva pre lekárov

Pozvánka (na podujatie bola rozposielaná pozvánka, ktorú si môžu účastníci stiahnuť z webu)Akreditácia (seminar bol akreditovaný akreditačnou autoritou)

Miesto: Austria Trend Hotel, Bratislava
Určené pre: všeobecných praktických lekárov


Počet kreditov: 6

Prihláška - kacerikova@farmi-profi.sk

Na stiahnutie:
Pozvánka (.pdf, 142 kB)


Osobné údaje sú ťažko uchopiteľný pojem. Jedno je však isté - nová právna úprava účinná od 25. mája 2018 všetkých, ktorí s osobnými údajmi prichádzajú do styku zaväzuje prísnymi pravidlami. Ambulancie denne pracujú s množstvom najcitlivejších osobných údajov pacientov. Pochopenie a aplikácia týchto pravidiel v každodennom živote ambulancie sa stáva neoddeliteľnou súčasťou jej fungovania. Kto podcení zákonné požiadavky, ten môže byť nemilo prekvapený vysokými sankciami.

Na workshope organizovanom SSVPL s podporou spoločnosti TEVA opustíme suchý právny jazyk a pozrieme sa na problematiku osobných údajov očami lekára. Budeme pracovať s pojmami ktoré sú mu blízke, ktoré dôverne pozná a prostredníctvom nich vysvetlíme zmysel novej právnej úpravy. Cieľom workshopu, ktorým vás budú sprevádzať profesionálni právnici je, aby každý účastník pochopil aké sú nové očakávania a čo musí urobiť preto, aby jeho ambulancia postupovala správne a bola aj po 25.5.2018 v bezpečí.